
| MODEL | STEALTH XD |
|---|---|
| Filtra Part # | 10016099/C |
| Filtra Serial # | 20000891 |
| Power | 460V/60Hz |
| Blower Power | 7.4KW/10HP |
| Allowable External Pressure Drop | 3" W.C. |
| Design Flow CFM | 3600 CFM |
| Blower Static Pressure at Design Flow | 10.8" W.C. |
| Year Manufactured | 2023 |
| Phone | 248-427-9090 |

