
| MODEL | STEALTH X1 |
|---|---|
| Filtra Part # | 10018549/C |
| Filtra Serial # | 20000973 |
| Power | 230-460V/60Hz |
| Blower Power | 3.7kW/5HP |
| Allowable External Pressure Drop | 3" W.C. |
| Design Flow CFM | 1800 CFM |
| Blower Static Pressure at Design Flow | 10" W.C. |
| Year Manufactured | 2023 |
| Phone | 248-427-9090 |

