
| MODEL | STEALTH X1 |
|---|---|
| Filtra Part # | 10029609/A |
| Filtra Serial # | 20001428 |
| Power | 460V/60Hz/5.72Amps |
| Blower Power | 3.7kW/5HP/3600RPM |
| Allowable External Pressure Drop | 3" W.C. |
| Design Flow CFM | 1800 CFM |
| Blower Static Pressure at Design Flow | 10" W.C. |
| Year Manufactured | 2025 |
| Phone | 248-427-9090 |

